Örümcek Ulaştırma Yangın

17 Eylül 2008 tarihinde, önce sadece 01:30 gece, bu binanın yanındaki park edilmiş bir kamyon römork Wicklow İrlanda ateşe nakliye Örümcek Ulaştırma ile oldu. Kamyon alev ve hatta yangın yerinde önce, neredeyse tamamen 25 dakika içinde doğrudan yandı. Bu dönemde, binanın bitişik duvar ağır alev ve yoğun ısıya maruz bırakılmıştır.

Bir gözetim kamera video görüntüleri kamyonun kabin içine bir sıvı atar ve sonra net tutuşturan nasıl bir gece gösterir. Saniyeler içinde, kabin alevler ve iki dakika içinde, römork yangın da.

Kamyon sadece birkaç metre uzaklıkta ve birkaç dakika içinde, alevler ve yüksek sıcaklıklara PIR yalıtım çekirdeği ile daha sonra KS1000 RW Trapez sandviç panelleri.

Duvara karşı malzeme aanwerpt yanan bir patlama sırasında birkaç kez dahil yangın, yoğunlaşıyor. Isı kapılardan biri olarak boya yanık paneller tutuşturmak o kadar yoğundur. Ancak, sandviç paneller yangın yerinde hiçbir yayılmış yoktur. Sandviç paneller ısı dayanabilir. Ayrıca bu yanan havai yukarıda kapı panelleri için böyleydi.

Itfaiye oracıkta geldi sonra, yangın kısa sürede kontrol altına alınmıştır. Ateşe soruşturma sandviç paneller hala sağlam olduğunu gösteriyor. Bir manivela çubuğu ile dış çelik levha, görünür alev etkisini kesiktir sonra. Paneldeki yalıtım malzemesi kenarlarda kömürleşmiş olduğu bulunmuştur. Bu yanmaları yatan PIR korunmasını sağlamıştır, PIR köpük yüzden tekrar kanıtlanmış Alev sönümleme etkisi vardır. Teknik araştırma sandviç paneller sayesinde, hasar sınırlı ve yangın yayılması durdu bulundu.

Kenara havai kapı ve kirli bir halı yerinde küçük hasardan, hiçbir rahatsızlık binada karşılaştı ve ertesi sabah sadece operasyonları devam oldu. Failler, iki genç, kısa bir süre kundaklama sonra tutuklandı.